Sözlerin en doğrusu Allah'ın kelamı, yolların en hayırlısı Muhammed Aleyhisselam'ın yoludur. Dinde her sonradan çıkarılan şey bidattir.Her bidat sapıklıktır ve her sapıklık da cehennemdedir (Muslim no: 867)

Duâ

Duâ

Darussune Kitapları

Öne Çıkan Yayın

Âlimler Hakkında Dengesiz Tutumlar

Bazı kimseler ilim ehlinin bazı muhalefetlerine dair yaptığım uyarılardan dolayı şahsıma karşı saldırgan bir tutum içine girmişlerdir. Ben...

Daru's-Sunne Ders Programı


Çarşamba
Saat 19:00 Şeytanın Akidevî Tuzakları
Saat 20:00 el-Câddetu'l-Beydâ Şerhi

Cumartesi
Saat 19:00 Yâkûtetu'l-Mesânid Şerhi
Saat: 20:00 Sahih Tefsir Şerhi17 Haziran 2012 Pazar

Görmek İstemeyenin İnadı Olmasa, İftirâ ile Hakikat Birbirinden O Kadar Uzak ki...Başkalarına ait çalışmaları kendisine nispet eden, sonra da çalışmaların asıl sahiplerini "hırsızlık" ile suçlayan bir yalancının nasıl intihalde bulunduğunun ispatı aşağıda vereceğim sohbet linkinde mevcuttur. Ebu Saîd el-Yarbûzî hocanın yıllar önce "Kadının Fitnesi” başlıklı sohbeti neredeyse kelimesi kelimesine yazıya geçirilmiş, bu yazı Allah’ın ilim ve anlayıştan mahrum ettiği, başkalarının hazırladığı eser ve sohbetleri ezberleyerek sunan, yaptıkları ve yapmadıklarıyla insanlardan maddi ya da manevi karşılık uman, beklediği karşılığı alamadığı insanları ise zihninde oluşturabildiği en çirkin hakaret sözleri ve iftiralarıyla lekelemeye çalışan birisi, hocanın bu sohbetine ait metni, “Tesettür Risalesi” adıyla kendisine nispet ederek yayınlatmıştır. Muşarun ileyh gibi hiçbir asla esasa ve delile dayanmayan, “Çamur at, izi kalsın” düşüncesiyle ortaya söz atmaktan Allah’a sığınırız. İşte sahtekarlığın ispatı olan o sohbetin linki: Dinleyin ve adı geçen risale ile kelimesi kelimesine takip edin!

  

http://archive.org/download/EbuSaid_993/12-ebusaid-kadininfitnesi.mp3


Gerçek ortaya çıkınca kendisini "20 senedir milim sapmayan, izzetli, şerefli dava adamı" olarak tanıtmak için uğraşan intihalci, dengesini iyice kaybetmiş, saldırısında ölçüyü iyice şaşırmış! Bu defa adı geçen tesettür risalesini aslında benim kendi adıma bastırmak istediğimi iddia ederek bir başka taşa balta vuruyor. Referans olarak da Mehmed Şahin'i gösteriyor! Hiç mesele değil, ben bir de e-mail adresi vereyim ki öğrenmek isteyen sorsun olay nasıl olmuş:
hadisyayinevi@hotmail.com


Hakikatlere tahammul edemeyip akidesini iyice bozmaması için bu şahsın attığı bütün iftiraların hakikatlerini - hepsinin aksini ispat edecek deliller mevcut olduğu halde - ispatlamaya çalışmayacağım. Ancak üçüncü şahısları söz konusu ettiği bir iftirasını daha burada açıklamak zorunda kalacağım. Zira benim şahsım hakkında attığı iftiraları buradan cevap verecek kadar önemsemiyorum. Lakin "Müslümanların arasını açmanın kötülüğü" temalı bir başlığın altında Ebu Enes ve Necmi Kar'ın isimlerini beni karalamak için kullanması, hatta daha da ileri giderek Ubeydullah Aslan ve Hüseyin Tülek gibi isimler zikrederek bu müslümanlarla - haşa - lanetleştiğimi yazması, güya benim Yarpuz'da Ebu Said hoca ile tartışıp orayı terk ettiğimi(!) yazması kendisinin ne denli psikolojik bir bunalım içerisinde olduğunu ortaya koymaktadır. öyle görüyorum ki bir çok kardeşin tespit ettiği gibi, kendisinin yaşadığı olumsuz olayları birer senaryo haline getirip düşman edindiği kimselere uyduruyor! 

İftira ve saçmalık dolu yazısında fotoğraf ve video bidati ile olan mücadelemi de lekelemek isteyrerek şöyle yazmış:
-nemalanmayı ve sinsi iş yapmaya bayılır. bi örnek vereyimde ne kadar şerefsiz olduğunu anlayın. CENNETEDAVET sitesini ebu enes bana verdi hocam biz şöyle bir site kuracağız kafanda bir tasarla dedi tamam dedim daha sonra izmire gittiğinde NECMİ KAR kardeşimiz bilgisayar işi yapıyordu işsiz kalmış ona verelişm ne dersin dedi bende gayet güzel olur o yapsın bende ne yardım gerekiyor ise ALLAH RIZASI için yardım ederim dedim. peki sonra bakın bu şan ve şöhret ve para budalası yaptıkları gizlice hareketleri bilinmesinden hoşlanmayan ebumuaz cinli abadi her gün EBU ENESİ aeayarak meil atarak siteyi n bana verin benim arapçamda var siteyi daha iyi yaparım diyerek vede NECMİYE VERİLEN ÜCRETİN YARISINA deyip adeta yalvarmıştır.sonra ne olmuştur kendisine izmirliler gerekli dersi vermiş sonra ebu muaz tabiiki bunu gizlemiş ve ALMIŞ ELİNE KLAVYEYİ RESİM FOTOĞRAF HARAMDIR YAZILARINI YAZMAYA ALLAH için sorun o ana kadar kendinin ve ailesinin boy boy resimleri varmıydı yokmuydu cevabını ona sorun cevabı evettir

* Kendisi sormuş, kendisi cevap vermiş lakin elhamdülillah benim ve ailemin boy boy resimlerimiz hiç olmadı. ))
işte aşağıda Ebu Enes ile yazışmamız bu şahsın nasıl yalanda sınırda tanımayan bir şeytan olduğunu ispat ediyor:

From: ebumuaz7@msn.com
To: ebuenes@hotmail.de
Subject: bir iftira hakkında
Date: Mon, 28 May 2012 21:34:34 +0300selamun aleykum
Ebu Emre künyesiyle bilinen şahıs sitesinde şöyle bir iftirada bulunmuş: "Sorun Ebu enese ya kim bu ebu muaz meilimi açamıyorum telefonum u sürekli meşgul ediyor cennete daveti bana verin benim Arapçamda var siteyi ben yapayım nemci kar a verdiğinizin 4/1 ine ben yaparım diyen sen değimlisin ebu muaz çubuk cinli abadi."
link: http://huzur-der.blogspot.com/2012/05/ilmihal-ile-alakali-aciklama.html

Ben sizin böyle bir şikayette bulunduğunuzu sanmıyorum. zira sizinle bir sefer telefon görüşmesi yaptık. o da babanız rahatsızlandığında şifa dilemek içindi. Cennete davet sitesine gelince bu konuda sizinle tek kelime dahi etmedim. Lakin iddiada bulunan şahıs görülüyor ki sadece ara açmak maksadıyla birşeyler yazıyor. Yazı sahibi indimde güvenilir değil lakin, sizin hakkınızda suizanna sebep olabilecek bir duygunun şeytan tarafından bana vesvese malzemesi olmaması için, gönlümü yatıştırmak adına sizden böyle bir şikayetin sadır olup olmadığına dair cevabınızı bekliyorum.


Ebu Enes'in cevabı

ve aleykum selam ve rahmetullah,

bu konuda bir yanlis anlasma olmasi gerek baskalariyla karistirilyor. Ben böyle bir asla söz söylemedim.
Son olarak da size nasihatim, sabirli olun ve sabri tavsiye edin, yumsak olun ve yumsak olmayi tavsiye edin.
Zulüm asla kalici degildir. Allah af edenleri af eder.
 Allah en iyisini bilendir.
dindeki kardesiniz
ebu enes

resimlerin üzerine tıklayarak büyütebilirsiniz.


  

Meclislerin Keffareti

Meclislerin Keffareti
"Subhâneka'llâhumme ve bihamdik ve eşhedu en lâ ilâhe illâ ente estağfiruke ve etûbu ileyk" (Taberani 10/164, el-Elbânî Sahîhu'l-Câmi (4487)