Sözlerin en doğrusu Allah'ın kelamı, yolların en hayırlısı Muhammed Aleyhisselam'ın yoludur. Dinde her sonradan çıkarılan şey bidattir.Her bidat sapıklıktır ve her sapıklık da cehennemdedir (Muslim no: 867)

Duâ

Duâ

27 Haziran 2012 Çarşamba

Prof.Dr. Mehmet Görmez'den Cevap Bekliyorum

Diyanet işleri başkanı Prof. Dr. Mehmet Görmez'e şahsına ait siteden gönderdiğim, Çubuk Müftüsü Ali Canpolat'ın hukuk ve din dışı zulmünü şikayet mesajım:
Selamun aleykum
Kızım, tesettürü sebebiyle Milli Eğitim Bakanlığına bağlı okullara alınmamaktadır. Hafızlığını tamamlamak için bir süredir Ankara'nın Çubuk ilçesinde Diyanet İşleri Başkanlığına bağlı, bayanlar için faaliyet gösteren Camii Kebir Kız Kur'ân Kursuna devam etmekteydi. 27.06.2012 tarihinde Çubuk müftüsü bahsi geçen kursa gelerek, kızımın yüzünü örtüyor olması sebebiyle bir daha gelmemesini ihtar etmiştir. Sizin de malumunuz olduğu üzere siyer kaynaklarında Beni Kaynuka savaşının sebebi olarak zikredilen kıssada, yahudi bir tüccarın, bir müslime kadının yüz örtüsünü açmaya çalışması anlatılmaktadır. Benzer bir tavrın "müftü" sıfatında birisi tarafından ortaya konulması beni, ailemi ve çevremdeki birçok müslümanı çok rencide ettiği gibi, sizin de bundan rahatsız olacağınızı tahmin etmekteyim. Müftünün farklı görüşü olabilir, lakin hiç kimseye inancının gereğini yaptığından dolayı karşı çıkmaya hakkı yoktur. Özellikle de dini sıfata sahip makamını, şahsi tercihlerine göre bir baskı aracı olarak kullanarak, insanların Allah'ın kitabını öğrenme-öğretme hakkını engellemesi, takdir edersiniz ki, hukuka da sığmaz. Bu yüzden meseleyi medyaya ve mahkemeye taşımadan önce, hassasiyet göstereceğinizi umarak ve gereken neyse acilen uygulamanızı bekleyerek size yazmak istedim. Konuyla ilgili cevabınızı bekliyorum.

Avrupa birliğine uyum süreci içerisinde dinimizin emirlerinin suistimal edilmesine, mezhep ayrımcılığı gözetilerek bu ülkede yaşayan ve Kur'an ile sahih sünnetten başka me'haz edinmeyen müslümanlara bir nevi "ötekileştirme" uygulanmasına, Fransa gibi islam ve tesettür düşmanı ülkelerde dahi tutmayan insanlık ve hukuk dışı uygulamalara Diyanet İşleri Başkanlığı veya ona bağlı kurumların alet edilmemesi ve vicdani baskı aracı olarak kullanılmaması yahut statüsüyle ilgili kompleks problemi olan müftü sıfatlı kişilerin ferdî dengesizliklerinin önüne geçilmesi için tepkisini ve  konuyla ilgili şikayetlerini iletmek isteyen müslümanlar şu e-mail adresinden Diyanet İşleri Başkanlığına ulaşabilirler: 
Prof Dr. Mehmet Görmez: ozelkalem@diyanet.gov.tr  
Prof Dr. Hasan Kamil Yılmaz (Diyanet İşleri Bşk. Yrd.): hakyilmaz@diyanet.gov.tr
Prof Dr. M. Emin Özafşar (Diyanet İşleri Bşk. Yrd.): ozafsar@diyanet.gov.tr
Dr. Ekrem Keleş (Diyanet İşleri Bşk. Yrd.): ekeles@diyanet.gov.tr

Meclislerin Keffareti

Meclislerin Keffareti
"Subhâneka'llâhumme ve bihamdik ve eşhedu en lâ ilâhe illâ ente estağfiruke ve etûbu ileyk" (Taberani 10/164, el-Elbânî Sahîhu'l-Câmi (4487)